გურჯაანში ავარიის დროს დაღუპულ არასრულწლოვნებს გლოვობენ. ადგილობრივები ოჯახს და ახლობლებს სამძიმარს უცხადებენ.სოფელ მელაანში მომხდარი ტრაგედიის შედეგად სამი არასრულწლოვანი გარდაიცვალა, ისინი ერთმანეთის ნათესავები არიან. ადგილობრივების ინფორმაციით, ავტომობილში დამწვარი ბიჭები დეიდაშვილები, ხოლო გოგონა - მათი ბიძაშვილია.საჭესთან, სავარაუდოდ, 14 წლის მოზარდი იჯდა. იქიდან დაბრუნების შემდეგ, მანქანა გადავარდა და ცეცხლი გაუჩნდა. გადარჩენილია მხოლოდ ორი მგზავრი.შემთხვევა გუშინ, ღამით მოხდა. შსს-ს ინფორმაციით, მომხდარზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესების დარღვევას გულისხმობს, რამაც ორი ან მეტი პირის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
მოძრაობა აკრძალულია - გზების დეპარტამენტი მძღოლებს აფრთხილებს
გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მისაბმელიანი და ნახევრად მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, თოვლისა და ლიპყინულის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის კმ93-კმ107 (გუდაური(ფოსტა)-კობი) მონაკვეთზე დროებით აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრად მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
რეგიონი • 1771789328
ბელორუსიის საპატიო კონსულმა საქართველოში, ქართველი წმინდანის გაბრიელ აღმსარებლის ტაძარს მინსკში, წმინდა გიორგის ხატი გადასცა.ირაკლი შიოშვილმა, ქართველი ფერმწერის მიერ შესრულებული ხატი, ტაძრის წინამძღვარს ილია პალჩევსკის პირადად გადასცა.კონსულის ინიციატივის მხარდამჭერი ბელორუსიის ელჩი საქართველოში, ნიკოლაი რაგაშჩუკი იყო.წმინდა გაბრიელ აღმსარებლის ტაძარი პირველია ბელორუსიაში, რომელიც ქართველი წმინდანის სახელზე აშენდა, ხოლო კონსულის მიერ გადაცემული ხატი, წმინდა გიორგის პირველი ხატია, რომელიც ტაძარში განთავსდა.მამა გაბრიელი მე-20 საუკუნის ქართველი აღმსარებელია, რომელიც საქართველოს მართლმადიდებელმა ეკლესიამ 2012 წელს წმინდანად შერაცხა.