შინაგან საქმეთა სამინისტრო
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ესპანეთის ეროვნული პოლიციის დელეგაციას მასპინძლობს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო ესპანეთის ეროვნული პოლიციის დელეგაციას მასპინძლობს, რომელსაც ესპანეთის კრიმინალური პოლიციის გენერალური კომისარი ლუის ფერნანდო პასკუალ გრასაი ხელმძღვანელობს.შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, დავით კიკნაძემ, მოადგილეებთან ერთად, ესპანელ კოლეგებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.შსს-ს ცნობით, შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა დეტალურად განიხილეს თანამშრომლობის პრიორიტეტული მიმართულებები და სამომავლო გეგმები. ქართულმა მხარემ სტუმრებს მიაწოდა ინფორმაცია სამინისტროში განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებზე, რომლებიც უკავშირდება ორგანიზებული დანაშაულის, მათ შორის ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლას. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა ამ სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე – როგორც ორმხრივ, ისე მრავალმხრივ ფორმატებში.შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო საქართველოსა და ესპანეთის სამეფოს სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ მჭიდრო პარტნიორულ ურთიერთობებს. მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ ქვეყნებს შორის თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო განმტკიცდება.
სამართალი 1771325033
ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების ყოფილი მინისტრი ლევან დავითაშვილი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში გამოკითხვაზე იმყოფება. ინფორმაციას სუსში ადასტურებენ.მათივე ცნობით, საკითხი ეხება ერთ-ერთ მსხვილ ნავთობკომპანიასთან გაფორმებულ ხელშეკრულებას.ლევან დავითაშვილის გარდა, გამოკითხვაზე იმყოფება საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ჩიქოვანიც.„ლევან დავითაშვილი და გიორგი ჩიქოვანი იკითხებიან სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულ სააგენტოში მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, ერთ-ერთ მსხვილ ნავთობკომპანიასთან გაფორმებულ ხელშეკრულებასთან დაკავშირებით“, – განაცხადეს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში.