ირანი ამერიკის სამხედრო ალყაშია - მსოფლიო ყურადღების ცენტრში თეირანი და ვაშინგტონია
მიზანი გასწორებულია, სამიზნე დასახელებული - ირანი ამერიკის სამხედრო ალყაშია. ამერიკული არმადა უკვე წითელ ზღვაში იმყოფება და მზად არის საომარი მოქმედებების დასაწყებად ირანის წინააღმდეგ. გადაიზრდება თუ არა სიტყვიერი სამხედრო დაპირისპირებაში და ვინ გაისვრის პირველი - მსოფლიო ყურადღების ცენტრში თეირანი და ვაშინგტონია.შეთანხმების გაფორმება - წინადადების ავტორი დონალდ ტრამპია, ადრესატი კი ირანი, თუმცა დიპლომატიური ძალისხმევას ამ ეტაპზე შედეგი არ აქვს. მსოფლიო ლიდერები, პოლიტიკოსები და ექსპერტები ომისა და მშვიდობის შანსებს 50/50-ზე აფასებენ.ამ ფონზე, ვრცელდება თეთრი სახლის სამოქმედო გეგმაც, რომლის მიხედვითაც შტატების 47-ე პრეზიდენტი ირანის წინააღმდეგ ჯერ შეზღუდული ხასიათის სამხედრო იერიშის მიტანას, შემდეგ კი მასშტაბური ოპერაციის დაწყებას განიხილავს.
პოლიტიკა 1771696024
"უცხოურ ინტერესებში სათაკილო არაფერია, როდესაც ის საქართველოს ინტერესებს ემთხვევა. ის 100 ორგანიზაცია იმიტომ არ დარეგისტრირდა, იცოდნენ, რომ მათი დამფინანსებლის ინტერესი და მათი ქვეყნის ინტერესი ერთმანეთს არ ემთხვეოდა" - შალვა პაპუაშვილი
უცხოურ ინტერესებში სათაკილო არაფერია, როდესაც ის საქართველოს ინტერესებს ემთხვევა, - განაცხადა ტელეკომპანია "იმედის" გადაცემაში "ღია ეთერი - დებატები" პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილმა.მისი თქმით, ყველა ქვეყანა თავისი ინტერესიდან გამომდინარე ხარჯავს სხვა ქვეყანაში ფულს."სინამდვილეში, 385 ორგანიზაცია იმიტომ დარეგისტრირდა, იცოდნენ, რომ თავისი დამკვეთის ინტერესს ატარებდნენ, ინტერესის გარეშე არავინ ხარჯავს ერთ თეთრსა და ერთ ცენტს.გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების მთავარ მისიაში წერია, რომ ის ემსახურება გერმანიის საგარეო პოლიტიკის განხორციელებას. ყველა ქვეყანა თავის ინტერესებს ატარებს, ყველა ქვეყანა თავისი ინტერესიდან გამომდინარე ხარჯავს სხვა ქვეყანაში ფულს. საქმე იმაშია, რომ მთავარი ამოცანა და გამოწვევა არის ის, რომ დამფინანსებლის ინტერესი უნდა ემთხვეოდეს შენი ქვეყნის ინტერესებს და ზუსტად ის 100 ორგანიზაცია იმიტომ არ დარეგისტრირდა, იცოდნენ, რომ მათი დამფინანსებლის ინტერესი და მათი ქვეყნის ინტერესი ერთმანეთს არ ემთხვეოდა, ამიტომაც მიიღეს მათ ეს მტკივნეულად. როდესაც იცი, რომ შენ აკეთებ იმას, რომელიც შენი ქვეყნის ინტერესებს არ ცდება, ამ მხრივ ხარ ძალიან ლაღად", - აღნიშნა შალვა პაპუაშვილმა.