ძმები მიქაძეების სასამართლო პროცესის პარალელურად მომხდარი ფიზიკური დაპირისპირების ფაქტზე 15 ადამიანი დააკავეს.ინფორმაცია ამის შესახებ „პრაიმტაიმს“ შსს-ში დაუდასტურეს.უწყებაში აცხადებენ, რომ ამ დროისთვის შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს
ბრალდების მხარე რომ ედავება ბრალდებულ გიორგი ჯოხაძეს, რომ 2025 წლის თებერვლის თვეში დაიგეგმა თურმე მკვლელობა და მარტის თვეში გელა უძილაური იმყოფებოდა არაერთხელ სასტუმრო "თაუერსში", ეს ასე არ არის" - გიორგი ჯოხაძის ადვოკატი
ძმები დავით და გიორგი მიქაძეები, ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის საქმეშიც ფიგურირებენ. მათი და გიორგი ჯოხაძის ახლობლები დღეს საქალაქო სასამართლოს ეზოში ჯანგველაძის მხარის წარმომადგენლებს ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ.დაპირისპირების შედეგად დაზიანებულია ავტომობილი. სამართალდამცველებმა რამდენიმე პირი დააკავეს, რამდენიმე კი განარიდეს. ლევან ჯანგველაძის შეკვეთით მკვლელობის საქმეზე დღეს ბრალდების მხარის რამდენიმე მოწმე გამოკითხეს."ბრალდების მხარე რომ ედავება ბრალდებულ გიორგი ჯოხაძეს, რომ 2025 წლის თებერვლის თვეში დაიგეგმა თურმე მკვლელობა და 2025 წლის თებერვლის და მარტის თვეში გელა უძილაური იმყოფებოდა არაერთხელ სასტუმრო "თაუერსში", ეს ასე არ არის. გელა უძილაური სასტუმრო "თაუერსში" აღარ ყოფილა საერთოდ და როდესაც იმყოფებოდა, ამ გარემოებას, რომ კონკრეტულად დაცვის წევრი იყო, ამას ჩვენ არც თავიდან უარვყოფდით და არც დღეს უარვყოფთ", - აცხადებს გიორგი ჯოხაძის ადვოკატი ლიკა ბითაძე.
1771414284
არავითარი დაჯგუფება არ არსებობს და დაჯგუფების სახელწოდებით ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფების მოხსენიებას თვეებია ნებისმიერ კონტექსტში ვაპროტესტებ - გიორგი მიქაძის ადვოკატი
პროკურატურამ "ქოლცენტრების" მორიგი მასშტაბური დანაშაული გამოავლინა. ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების ბრალდებით დაკავებულია ელისო კილაძე.ამავე ბრალდებით სამართლებრივი დევნა დაიწყო 10 პირის მიმართ, ბრალდება დაუსწრებლად წარედგინებათ მიმალვაში მყოფ საქართველოს ყოფილ გენერალურ პროკურორს, ოთარ ფარცხალაძეს და მისი დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრებს - დავით მიქაძეს, ირაკლი სეხნიაშვილს და მიხეილ ჩოხელს. ხოლო ბრალდების დადგენილება პირადად გაეცნობა სხვა საქმეზე ციხეში მყოფ გიორგი მიქაძეს.გიორგი მიქაძის ადვოკატის, შორენა ნიქაბაძის განცხადებით, არავითარი დაჯგუფება არ არსებობს და დაჯგუფების სახელწოდებით მისი დაცვის ქვეშ მყოფების მოხსენიებას თვეებია ნებისმიერ კონტექსტში აპროტესტებს."ვერაფერს ვერ გეტყვით, რადგან სისხლის სამართლის მასალების ერთ ფურცელსაც კი არ ვიცნობ ჯერჯერობით. ერთი, რაც შემიძლია გითხრათ - ნებისმიერ პირებთან, დაჯგუფების სახელწოდებით ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფების მოხსენიებას აგერ უკვე თვეებია ვაპროტესტებთ ნებისმიერ კონტექსტში. არავითარი დაჯგუფება არ არსებობს", - განაცხადა გიორგი მიქაძის ადვოკატმა შორენა ნიქაბაძემ.
1771414188
გრძელდება ბრალდების მხარის გაკვირვება, მესმის, რომ მათ სასაუბრო არაფერი აქვთ ამ საკითხებთან დაკავშირებით და სვამენ იმგვარ შეკითხვებს, რომელიც საერთოდ აცდენილია რეალობას - ჯანგველაძის მკვლელობის საქმის პროკურორი
ძმები დავით და გიორგი მიქაძეები ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის საქმეშიც ფიგურირებენ. მათი და გიორგი ჯოხაძის ახლობლები დღეს საქალაქო სასამართლოს ეზოში ჯანგველაძის მხარის წარმომადგენლებს ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ. დაპირისპირების შედეგად დაზიანებულია ავტომობილი. სამართალდამცველებმა რამდენიმე პირი დააკავეს, რამდენიმე კი განარიდეს. ლევან ჯანგველაძის შეკვეთით მკვლელობის საქმეზე დღეს ბრალდების მხარის რამდენიმე მოწმე გამოჰკითხეს."დაადასტურეს ის ფაქტი, რომ მათ ნახეს გელა უძილაური, რომელიც მათი ცნობით იყო გიორგი ჯოხაძის დაცვის წევრი, მარტო მივიდა 15 მარტს, მათ ასევე დაადასტურეს, რომ 15 თებერვალს ნახეს და ამოიცნეს გიორგი ჯოხაძე, რომელიც შეხვდა მათთვის უცნობ პირებს, რომელიც გამოძიების მიერ დადგენილია, რომ ჯერ შეხვდა დავით მიქაძეს და შემდეგ გიორგი მიქაძეს. ერთის მხრივ უარყოფენ დავით მიქაძის სასტუმროში მისვლას მაშინ, როცა დავით მიქაძემ ინტერვიუ მისცა იმის თაობაზე, რომ ვიმყოფებოდი პირად საქმეზეო. მეორეს მხრივ, სვამენ შეკითხვას, რომ თითქოს გიორგი ჯოხაძე და დავით მიქაძე ერთმანეთს არ იცნობენ. გრძელდება ბრალდების მხარის გაკვირვება იმიტომ, რომ მესმის, რომ მათ სასაუბრო არაფერი აქვთ ამ საკითხებთან დაკავშირებით და სვამენ იმგვარ შეკითხვებს, რომელიც საერთოდ აცდენილია რეალობას", - აცხადებს პროკურორი ლევან ვეფხვაძე.