პროკურატურამ ჯგუფურად დიდი ოდენობით თანხის გამოძალვის ფაქტზე დაკავებულებს ბრალდება წარუდგინა
პროკურატურამ ჯგუფურად, დიდი ოდენობით თანხის გამოძალვის ფაქტზე, ოთხ პირს ბრალდება წარუდგინა.მათ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაბალში მცხოვრებ მეწარმეს, საზღვარგარეთ მცხოვრები კრიმინალური ავტორიტეტის სახელის გამოყენებით და სიცოცხლის მოსპობის მუქარით 10 000 აშშ დოლარი გამოსძალეს.პროკურატურა ბრალდებულების მიმართ აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის გამოყენების შუამდგომლობით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს. დაკავებულებს 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
1771193360
მინეროლოგი და ეზოტერიკოსი, თამუნა იოსელიანი სოციალურ ქსელში მზის დაბნელებაზე წერს და საზოგადოებას აფრთხილებს. „მზის და მთვარის დაბნელება და დაბნელების დერეფანი მოგვადგა კარს (17.02-03.03) კარმის გაღვიძება და ენერგეტიკული გამოცდა დაბნელების დერეფანი – ეს არის დრო, როცა კოსმოსი ააქტიურებს კარმის კანონებს.რაც ამ დღეებში ხდება – შემთხვევითი არ არის.ეს არის სარკე, სადაც ჩნდება ჩვენი შეცდომები, ცოდვები და გაკვეთილები.  ამ პერიოდში არ ღირს მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებების მიღება, დაუგეგმავი შენაძენები და კონფლიქტებში ჩართვა. უმჯობესია სიჩუმე, დაკვირვება და შინაგანი გეგმების დასახვა.ზამთრის დერეფანი: 17 თებერვალი – 3 მარტიეს პერიოდი იწყება „ცეცხლის რგოლით“  მერწყულში და მთავრდება სავსე მთვარით ქალწულში. განსაკუთრებული მახასიათებლები: დროა სამომავლო გეგმების გადახედვისა და გარემოს გაწმენდისთვის. საფრთხეები: გუნდებში პოტენციური ტექნიკური ჩავარდნები და გაუგებრობები.ნეგატიური გავლენები იწყება უკვე ორი კვირით ადრე 1 თებერვლიდან.ეს პერიოდი იქნება ძალიან ძლიერი ენერგეტიკული კვანძი, სადაც ჩნდება ყველაფერი დამალული.  ავადმყოფობის კარმული გაგება  ავადმყოფობა მტერი კი არაა – იგი გაკვეთილია  სიგნალია წონასწორობის დარღვევის შესახებ  დაუსვი საკუთარ თავს კითხვა: „რისთვის მომეცა ეს გამოცდილება?“  ენერგეტიკული პარაზიტები დაბნელებისას  ლარვები – იკვებებიან შიშით, წყენით, შფოთვით  დამოკიდებულების ეგრეგორები – აძლიერებენ ლტოლვას ალკოჰოლის, ჭამის, აზარტის მიმართ  ქვედა ასტრალური ერთეულები – იწვევენ აპათიას, აგრესიას, სიცარიელის განცდას  სიმპტომები: უმიზეზო გაღიზიანება, დაღლილობა, ძველი შიშების დაბრუნება, ცუდი ჩვევების გააქტიურება, კონფლიქტები  როგორ დავიცვათ თავი?  გააცნობიერე ემოციები – ჰკითხე საკუთარ თავს: „ეს ჩემია თუ დამაწესეს?“  არ ჩაერთო პროვოკაციებში – პარაზიტები შიშით იკვებებიან  შეამცირე საინფორმაციო ხმაური  ჩაიტარე ენერგეტიკული წმენდა:  ცვილით – შთანთქავს შიშს, ნეგატივს, დაბლოკილ გზებს  ტყვიით – ხსნის ლარვებს, ბნელ გავლენებს, ენერგეტიკულ ბლოკებს,შავ მაგიას  გამოიყენე ზღვის მარილიანი შხაპი,პროგრამული აურის გამწმენდი სანთელი(რასაც იპოვით ჩემს გვერდზე), სუნთქვის პრაქტიკები, ბუნებრივი ქვები, ამულეტები  მთავარი წესი:  პარაზიტები არსებობენ მანამ, სანამ მათ კვებავთ  მათ არ შეუძლიათ ძალის წართმევა – მხოლოდ ისეთი სიტუაციების შექმნა, სადაც თავად გასცემთ ენერგიას  თუ მშვიდი და შეგნებული ხარ – ისინი ინტერესს კარგავენ  დაბნელება არ არის მხოლოდ გამოცდა – ეს არის თავისუფლების შესაძლებლობა.ყველაფერი, რაც ზედაპირზე ამოდის, შეგიძლია წარსულში დატოვო  აირჩიე ცნობიერება და გაიმარჯვე ქაოსზე ",- წერს იოსელიანი.