გადაცემაში „ნოესთან“ სტუმრად ნუგზარ რუხაძე იყო მიწვეული, რომელმაც ცხოვრების მნიშვნელოვანი ეტაპები გაიხსენა. მათ შორის ისაუბრა  მშობლებზე.„14 წლის ვიყავი მამა რომ გარდაიცვალა. 43 წლის ვაჟკაცი გამოგვეცალა, ამიტომ დავიწყე მუშაობა და ენის სწავლება. არასდროს არ გავჩერებულვარ, სულ ვასწავლიდი ენას. დედაჩემს, რომელიც ადრე დაქვრივდა, 39 წლის ასაკში გვერდით კაცურად დავუდექი. როცა დედა გარდაიცვალა, ჩემი ტირილი, ბღავილი ესმოდა მთელ საბურთალოს. მოვთქვამდი როგორც დედაკაცი დედაჩემს. მომკლა კინაღამ დედაჩემის სიკვდილმა.ავად იყო, რომ ჩამოვედი, უკვე ძალიან სუსტად. ძლივს დადიოდა ოთახებში ჯოხით, ძილბურანში ვარ და ვხედავ მოდის, მობობღავს ძლივს, ფანჯარასთან მივიდა და ფარდა გადასწია, რომ მე არ შევეწუხებინე მზის შუქს...დედაჩემის სიყვარულით გული ვერ ვიჯერე, სულ წასული ვიყავი.“ - ჰყვება გადაცემაში ნუგზარ რუხაძე.
ჰკითხეს ფეხმძიმედ ხომ არ ხარო...ახლა ფსიქიატრია მასთან, დაცვა დავაყენეთ... ჩვილს ყელი აქვს გამოღადრული - კლინიკა „მედინას“ ექიმი
22 თებერვალს, ბათუმში, კლინიკა „მედინაში“ გამთენიისას, ამავე კლინიკის სანიტარმა, კლინიკის საპირფარეშოში იმშობიარა და გავრცელებული ინფორმაციით, ჩვილის მოკვლა სცადა. შემთხვევის შესახებ კლინიკის დირექტორი ჯუმბერ უნგიაძე პირველ კომენტარს აკეთებს.„ღამე ტუალეტში შესულა და უმშობიარია... მკვდარია ეს ბავშვი, რომ ნახოთ, ყელი აქვს გამოღადრული. წუხელ მორიგეობდა და რომ არ გამოჩნდა, მოძებნეს. ატყდა ჩოჩქოლი რომ არ გამოვიდა საპირფარეშოდან, უამრავი სისხლი დაკარგა დედამაც, ბავშვიც სისხლში იყო სულ.ბავშვი არის ცოცხალი, ფაქტობრივად ყელი აქვს გამოღადრული ბავშვი გამოკვლევების ფაზაშია, ქალთან ფსიქიატრია, დაცვა დავაყენეთ, რომ თავი არ მოიკლას და ვართ ამ დღეში... ქმარი ჰყავს ინვალიდი, თან გაშორებულია, ზუსტად არ ვიცი მაგრამ მე მგონი ურთიერთობა არ აქვთ. ეტყობა მალავდა.400 კაციანი კოლექტივია, ჰკითხეს ჯანმრთელობით როგორ ხარო, ფეხმძიმედ ხომ არ ხარო, რომ ჰკითხეს და არაო და იქით დაუწყია წყევლა თანამშრომლების, მე არაფერი არ მჭირს, ეტყობა გავსუქდიო" - განაცხადა კლინიკის ექიმმა, ჯუმბერ უნგიაძემ "პირველებთან" საუბრისას.მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით, მიმდინარეობს გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ ახალშობილის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, დანაშაული გათვალისწინებული საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 19-109-ე მუხლის „ე“ და „კ“ ქ/პუნქტებით.
saba merabi mariami
საბა, მერაბი, გვანცა... გარდაცვლილი ბიჭები სტიქაროსნები იყვნენ - წმინდა სამების საკათედრო ტაძარი სამძიმრის წერილს აქვეყნებს
გურჯაანის წმინდა სამების საკათედრო ტაძარი სამწუხარო ინფორმაციას ავრცელებს და ტრაგიკულად გარდაცვლილი მოზარდების ოჯახს და ახლობლებს სამძიმარს უცხადებს.„ჩვენი ტაძრის მრევლის სახელით, სამძიმარს ვუცხადებთ სოფ. მელაანში მომხდარ ავარიაში ტრაგიკულად გარდაცვლილი ახალგაზრდების (ორი ახალგაზრდა სტიქაროსანია) ოჯახებს, ახლობლებს, მეგობრებს, სოფელს და ჩვენს რაიონს. ღმერთმა დაუმკვიდროთ ცათა სასუფეველი სადაც მართალნი განისვენებენ.(საბა, მერაბი, გვანცა)“ - წერია გავრცელებულ სამძიმრის წერილში.შემთხვევა გუშინ, ღამით მოხდა. შსს-ს ინფორმაციით, მომხდარზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესების დარღვევას გულისხმობს, რამაც ორი ან მეტი პირის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.