გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა სამინისტროს თანამშრომლებს ახალი მოადგილე გიორგი წკრიალაშვილი წარუდგინა.მინისტრმა გიორგი წკრიალაშვილის პროფესიულ გამოცდილებასა და განათლებაზე გაამახვილა ყურადღება და აღნიშნა, რომ მისი გამოცდილება და ხედვები სამინისტროს საქმიანობას კიდევ უფრო გაააქტიურებს.დავით სონღულაშვილმა ახალი გუნდის წევრს წარმატებები უსურვა.მინისტრის ახალ მოადგილეს სახელმწიფო, კერძო და საერთაშორისო ორგანიზაციებში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა პოზიციას იკავებდა იუსტიციის სამინისტროში, მათ შორის 2001–2004 წლებში იუსტიციის მინისტრის პირველი მოადგილის თანამდებობას. ასევე წარმოადგენდა საქართველოს სახელმწიფოს ევროპის ადამიანის უფლებათა სასამართლოში.ბოლო წლებში იგი კერძო სექტორში საქმიანობდა როგორც მეწარმე სოფლის მეურნეობის, ტურიზმისა და მშენებლობის მიმართულებით, საქართველოში, დიდ ბრიტანეთსა და ჩეხეთის რესპუბლიკაში. 2023 წლიდან დღემდე იყო სამშენებლო კომპანიების ჯგუფის „რეფორმა ქონსთრაქშენი“ გენერალური დირექტორი.გიორგი  წკრიალაშვილს დამთავრებული აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლის ფაკულტეტი; ასევე სწავლობდა რურის უნივერსიტეტსა (Ruhr-Universität Bochum, ქ. ბოხუმი, გერმანია) და ჩრდილო-დასავლეთმიჩიგანის კოლეჯში (Northwestern Michigan College, მიჩიგანის შტატი, აშშ).
პარლამენტი, მიმდინარე სასესიო კვირაში, საქართველოს პრეზიდენტს, პრემიერ-მინისტრსა და რეგიონული განვითარების მინისტრს მოუსმენს
საკანონმდებლო ორგანოში, 17 თებერვალს, საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი ქვეყნის მდგომარეობის უმნიშვნელოვანეს საკითხებზე ყოველწლიური მოხსენებით წარდგება, ხოლო 18 თებერვალს საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი კობახიძის და  რეგიონული განვითარების მინისტრის კახაბერ გულედანის ინტერპელაციები გაიმართება.„პარლამენტის რეგლამენტის თანახმად, პრეზიდენტის მოხსენების დღეს სხვა საკითხები არ განიხილება. ამიტომ, ხვალ ერთადერთი საკითხი -  საქართველოს პრეზიდენტის მოხსენება იქნება,  ოთხშაბათს კი, ორი ინტერპელაცია გვექნება. ინტერპელაციის წესით შეკითხვებს ჯერ პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე უპასუხებს. ფრაქცია „ქართულმა ოცნებამ“  მას შეკითხვით  მიგრაციის საკითხებთან დაკავშირებით მიმართა. ამის შემდეგ კი,  რეგიონული განვითარების მინისტრის, კახაბერ გულედანის ინტერპელაცია იქნება, რომელსაც  შეკითხვით ფრაქციამ „საქართველოსთვის“ მიმართა“, - განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.ბიუროს დღის წესრიგის თანახმად, პარლამენტი მიმდინარე სასესიო კვირაში პირველი და მეორე მოსმენით განსახილველ კანონპროექტებზე იმსჯელებს, მათ შორის: „ფაქტორინგის შესახებ“ კანონპროექტზე, „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ კანონში ცვლილებაზე, „იურიდიული დახმარების შესახებ“ კანონში ცვლილებაზე და „პროდუქტის უსაფრთხოებისა და თავისუფალი მიმოქცევის კოდექსში“ ცვლილებაზე.პარლამენტის ბიურომ ახალი საკანონმდებლო ინიციატივა „სააქციო საზოგადოების − საქართველოს განვითარების ფონდის შესახებ“ საქართველოს კანონის ძალადაკარგულად გამოცხადების თაობაზე“ განსახილველად ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტს გადასცა.
ნინო წილოსანი: „გრანტების შესახებ“ კანონში დაზუსტებები შევიდა, რაც გახმაურებულ თემებს შეეხო, მათ შორის, რასაც ემიგრანტების მიერ გადმორიცხულ თანხებზე სპეკულირებდნენ, ეს სრულიად გამოირიცხ
გეკა გელაძე: მთავარი იარაღი არის სიმართლე, შსს-ს ე.წ. კამიტი არასდროს შეუძენია, ვერ შედგა ცილისწამება და ალბათ ახლა ცდილობენ სხვადასხვა ტერმინის გამოყენებას
ჯეკ ლენგი
საფრანგეთის პოლიციამ, ჯეკ ლენგის ეპშტეინთან კავშირის შესახებ გამოძიების ფარგლებში, „არაბული სამყაროს ინსტიტუტში“ ჩხრეკა ჩაატარა
გეკა გელაძე: მინდა, კიდევ ერთხელ დავპირდე საზოგადოებას, რომ ნარკოდანაშაულის მიმართულებით გავაგრძელებთ უმკაცრეს პოლიტიკას, როგორც საპოლიციო, ისე საპრევენციო ხასიათის ღონისძიებებს
სახალხო დამცველი
სახალხო დამცველი მიიჩნევს, რომ ახალი საკანონმდებლო ცვლილებები შესაძლოა, გამოხატვის თავისუფლების დაცვის საერთაშორისო სტანდარტებს და საქართველოს კონსტიტუციას ეწინააღმდეგებოდეს
ალექსანდრე დარახველიძე: კარგია, რომ შევთანხმდით, „კამიტი“ არ გამოგვიყენებია, საია-ც ადასტურებს, რომ ეს იყო სიცრუე, დეზინფორმაცია