მოძრაობა 6 დღით იზღუდება - თბილისის მერია მძღოლებს აფრთხილებს
ჩვენთვის სასიამოვნოა, რომ შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტი ღიად, დაუფარავად საუბრობს იმაზე, რომ ძალიან მნიშვნელოვანია გარე ჩარევებისგან სახელმწიფოს დაცვა და ამის პრევენცია, - განაცხადა „დღის ქრონიკაში“ თორნიკე ჭეიშვილმა.
იურიდიულ საკითხთა საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ აღნიშნა, რომ ეს ფაქტი ქართულ-ამერიკული ურთიერთობების გადატვირთვის კონტექსტში უნდა იყოს განხილული. დეპუტატმა ხაზი გაუსვა ბოლო პერიოდში დაფიქსირებულ პოზიტიურ იმპულსებს, მათ შორის საქართველოსა და აშშ-ის ხელისუფლების წარმომადგენლების შეხვედრებს.
„ეს გვაძლევს იმედს იმისა, რომ ძალიან მალე გვექნება გაცილებით უფრო კონკრეტული და ხელშესახები შედეგები იმ გზაზე, რასაც ურთიერთობების გადატვირთვა და სტრატეგიული თანამშრომლობის სრული მასშტაბით განახლება ჰქვია“, - აღნიშნა ჭეიშვილმა.
მისივე თქმით, საქართველო განაგრძობს თავისი სუვერენიტეტის დაცვას ყოველგვარი კომპრომისების გარეშე და ამ საკითხში „გრანტების შესახებ“ კანონში შესატანი ცვლილებების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.